İhsan Akyüz METROLOJİ OKULU
İnternet Sitesi   Kullanım Koşulları Pencereyi kapat

"http://www.metroloji.com.tr" internet sitemize yolunuz düştüğü için memnuniyet duyarız. Umarız ki burada sunduklarımızdan faydalanabilir ve ölçme-bilimi ile olan ilginizi pekiştirmekte ve (ilgiliyse) profesyonel yaşantınızı şekillendirmekte kullanabilirsiniz. Aşağıdaki açıklamayı okumak için lütfen küçük bir zaman ayırınız.

1. Genel

Metroloji Okulu internet sitesinin kullanımı buradaki koşullara tabidir. Bu koşulları herhangi bir zamanda ayrıca duyurmaksızın düzeltme, değiştirme, yenileme haklarını Metroloji Okulu elinde tutar. Bu siteye giriş yaptığınız andan itibaren, bu koşulları güncel şekliyle kabul etmiş oluyorsunuz.

2. Metroloji Okulu internet sitesine erişim

Kullanıcı bilmelidir ki, Metroloji Okulu bu sitenin sürekli ulaşılabilirliğine dair bir sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca Metroloji Okulu herhangi bir zamanda ve önceden duyurmaksızın bu sitenin sunumunu kısmen veya tamamen durdurma ve/veya girişleri kısıtlama haklarını muhafaza etmektedir.

3. Metroloji Okulu internet sitesi kullanımı, içeriği ve sağlanan bilgiler

Bu sitede açık olarak sunulan tüm bilgi ve belgeler aksi belirtilmediği sürece ücretsizdir. Her kullanıcı bunları sadece kendi şahsi ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilir. Kopyalama, değiştirme, herhangi bir yayın-dağıtım-reklam çalışmasına entegre etme gibi diğer türlü kullanımlar izne tabidir (bkz. Özgünlük açıklaması / Mülkiyet hakları). Metroloji Okulu internet sayfalarına dünyanın her yerinden ulaşılabilirse de, içeriğin Türkiye dışında kullanımı amaçlanmamıştır. Tüm içerik, elden gelen tüm dikkatle ve yeterli olduğuna inandığımız tüm bilgimizle derlenip kontrol edilmektedir.

Bu sitenin aşağıdaki faaliyetler çerçevesinde kullanılması, 1.maddedeki mutabakatınızın ihlali anlamına gelir:
- Ahlaki değerler ve terbiyeye aykırılık,
- Fikir eserleri, yazılım ve yayın mülkiyet ve telif haklarına aykırılık,
- Veri veya bir programa zarar verebilecek virüs - Truva atı vb. - içerik yüklemek, bu içeriğe sahip e-posta göndermek,
- Bu sitenin konusu itibarıyla beklenmeyecek bağlantılar veya içerik göndermek, (özellikle de bunlar yasalara veya bu dipnotlarda belirtilen ilkelerimize aykırıysa, "spam" tabir edilen reklam / piyango / zincir oluşturma vb amaçlı, veya amaçsız e-postaların dağıtımıyla ilgiliyse).

4. Üçüncü taraflardan alınan bağlantı, içerik ve bilgiler

Bu site muhtelif kişi ve kuruluşlardan alınan bilgi, vakıa ve fikirlere yer verebilir, üçüncü tarafların internet sayfalarına bağlantılar ve atıflar barındırabilir. Metroloji Okulu'nun bu sayfalar üzerinde herhangi bir kontrolü, temsil konumu olmadığından hareketle, içeriğine dair bir sorumluluğu da olamaz. Bu bilgi, atıf ve bağlantıların kalitesi, doğruluğu, eksiksizliği tamamen ilgili üçüncü tarafın yükümlülüğüdür.

5. Belge ve yazılım indirme

Sitemizden indirilebilecek tüm belge (yazı, resim, video, prezentasyon) ve yazılım, tedarikçisi veya üreticisinin ilgili lisans koşullarına tabidir. Bu koşullar, ya belge ve/veya yazılımla birlikte aktarılacak, ya da tedarikçisi veya üreticisinden edinilebilecektir. Çoğunlukla söz konusu koşullar kullanıcı tarafından kabul edilmedikçe, yazılımın kurulması veya dokümanın kullanımı mümkün olmamaktadır.

6. Bilgisayar virüslerine dair önemli uyarı

Metroloji Okulu, internet sitesini virüs barındırmayacak şekilde korumakla birlikte, buna dair taahhüt veya garanti verilemez. Kullanıcı kendi korunması için gerekli güvenlik tedbirlerini almak, herhangi bir bilgi, belge veya yazılım indirmeden önce bir virüs taramasından geçirmekle mükelleftir.

7. Şifre kullanımı ve sorumluluklar

Bu sitenin kullanımı için gönderilmiş olan şifrelerin yanlış veya istenmeyen kullanımlarına karşı güvenlik tedbirlerini almak kullanıcının sorumluluğundadır. Bu şifreler gönderilmeden önce yapılan başvurularda alınan bilgilerin Metroloji Okulu tarafından kullanım çerçevesi "Güvenilirlik Açıklaması"nda belirtilmiştir. Kullanıcı, şifresinin kendi isteği dışında üçüncü taraflar tarafından kullanıldığını veya rahatsızlık duyduğu bir kullanılma ihtimali olduğunu Metroloji Okulu'na ilettiği takdirde, söz konusu şifre bloke edilecektir. Bunun haricinde şifrelerin yanlış veya istenmeyen kullanımları ve bunların akla gelmeyecek sonuçlarına ilişkin Metroloji Okulu'nun sorumluluğu olmayacaktır. Ayrıca Metroloji Okulu görebileceği lüzum üzre, herhangi bir zaman, herhangi bir gerekçe göstermeksizin kullanıcının şifresini bloke ederek veya kısıtlayarak sitenin şifre korumalı bölümlerine erişim düzeyini değiştirebilir.

8. Yasal sorumluluk

Tüm içeriğin "olduğu şekliyle" herhangi bir garanti / teminat verilmeksizin sunulduğu unutulmamalıdır. Hatalı veya eksik bilgi, yanlış anlama veya uygulama gibi nedenlerle doğabilecek herhangi bir hasar, zarar, kazanç kaybı, veya işlem iptali / kesintisinden Metroloji Okulu sorumlu değildir. Bu koşullar ve bu internet sitesi ile ilgili anlaşmazlıklarda İstanbul mahkemeleri yetkilidir.

   Tüm hakları saklıdır _ METROLOJİ OKULU _ (2005 - ) ©
Pencereyi kapat